Сергій Чаплян
керуючий партнер, адвокат

«Потрібно бігти з усіх ніг, щоб лишень залишатися на місці, а щоб кудись попасти, потрібно бігти як мінімум вдвічі швидше!» - говорила якось Чорна Королева Алісі у відомій казці Льюіса Керролла. Сучасні інформаційні технології розвиваються такими темпами, що для того, щоб не відстати, потрібно дійсно «бігти вдвічі швидше».
 


Років 20 тому про таку галузь права, як IT-право, ніхто навіть серйозно не замислювався. Ще 10 років тому згадка про IT-право нерідко викликала подив, а визнані авторитети не без єхидства пропонували записати IT-право в один розділ з «трамвайно-тролейбусним, банно-пральним та бакалійно-гастрономічним правом».
 


Однак на сьогодні IT-право зайняло міцні позиції у правовій системі і, мабуть, немає зараз іншої галузі права, яка б так динамічно розвивалася. Практично кожного дня відкриття і досягнення у сфері інформаційних технологій породжують нові правовідносини, багато з яких не має аналогів у минулому і, по суті, є унікальними. Предмет регулювання IT-права охоплює комплекс правовідносин, пов’язаних зі створенням, зберіганням, передачею, захистом інформації в електронному вигляді, а також інформаційними технологіями. Сюди можна віднести розробку і розповсюдження апаратного і програмного забезпечення, баз даних, ведення Інтернет-бізнесу, емісію і обіг криптовалют, укладення і виконання смарт-контратків, проведення онлайн-розрахунків і багато іншого.
 


Спеціалісти Юсгард працюють з IT-правом не лише на рівні практичної юриспруденції, але і в науковій сфері, свідченням чого є наші численні публікації у спеціалізованих виданнях.

 

Замовити консультацію