Валентин Поліщук
керуючий партнер, адвокат

Адвокати жартують про свою спеціальність: «Є така професія – від Батьківщини захищати». І, як це практично завжди буває, в кожному жарті є частинка правди.

 

У кримінальних провадженнях по один бік барикад стоїть держава, по інший – звичайна людина. І знаходяться вони далеко не в рівних умовах. На боці держави – відпрацьований механізм досудового і судового слідства, прокуратура і органи внутрішніх справ, та й суд, ніде правди діти, як правило, займає зовсім не нейтральну позицію. На іншому боці – свідок або обвинувачений (причому перший потенційно може стати другим) і адвокат.

 

Всі знають, що завданням адвоката є надання правової допомоги. Але що це означає на практиці? Насправді адвокат – не просто помічник, який у потрібний момент підкаже, проконсультує або просто не допустить необдуманих кроків з боку свого клієнта. Не лише переконливий і красномовний захисник у суді. Адвокат ще й серйозний стримуючий фактор для правоохоронних органів, що змушує їх діяти у суворій відповідності до букви закону, своєчасно реагує на будь-які порушення прав свого клієнта. Величезна кількість кримінальних справ розсипалася ще до суду саме завдяки ретельній роботі адвокатів.

 

А буває і по-іншому: відсутність адвоката тягне за собою дуже негативні наслідки.

 

Був у нас в практиці такий випадок. Клієнт, директор великого підприємства, на допит в УБЕП вирушив з адвокатом. Допит пройшов у приємній, майже дружній обстановці. Окрилений цією обставиною, свого головного бухгалтера клієнт відрядив на допит вже без адвоката. І дійсно, навіщо витрачати гроші на захисника, якщо слідчі – приємні люди, а сам допит – практично задушевна бесіда за філіжанкою кави? Але цього разу все вийшло інакше: з перших хвилин бухгалтер потрапила під жорстокий пресинг і в результаті за 3 години «екзекуції»… підписала такі свідчення на директора, від яких відбитися було дуже і дуже непросто. Не вдаючись до деталей, скажемо, що у підсумку шляхом серйозних зусиль ситуацію все ж таки вдалося виправити.

 

Своєчасне залучення адвоката дозволяє не лише уникнути подібних інцидентів, але й не допустити перетворення кримінальної справи у дійсно небезпечну проблему.

 

Юсгард спеціалізується на захисті клієнтів у справах щодо економічних злочинів, а також на супроводженні слідчих дій (обшуки, допити тощо).

 

 

 

Замовити консультацію